ACell + PRP Nedir?

ACell + PRP tedavisi, hücreler arası bağlantıyı sağlayan ektraselüler matriksin özel formu, prp, vitaminler ve diğer materyallerin kombinasyonundan oluşan özel bir formüldür.

Ekstraselüler matriks, kök hücrenin modelleme yöntemi ile yeniden doku üretimini tetikleyen bir materyaldir. Amerika’nın en önemli onay merkezi FDA tarafından plastik ve rekonstrüktif cerrahide güvenle kullanımı için 510K özel sertifikası ile onaylanmıştır. Bu onay etkin ve güvenlidir anlamına gelmektedir.

Amerika’da 1999 yılından beri yara, yanık ve organ kopmalarında kullanılan Acell - PRP, 2008 yılından beri de saç tedavilerinde kullanılmaktadır.

ACell + PRP Nasıl Uygulanır ?

Toplam 1 saat süren uygulama, bir seansta tamamlanır. Uygulanacak bölgeye lokal anestezi yapılır.

ACell + PRP Kimlere Uygulanabilir?

Tedavi kadın erkek gözetmeksizin uygulanabilir. Erkeklerde özellikle kelliğin yeni başladığı erken dönemde uygulandığında, dökülmenin azalarak durması ve kelliğin ileriki yaşlara ötelenmesi, kısmen ya da tamamen engellenmesi beklenir. Bu vakadan vakaya çeşitlilik gösterir. Kadınlarda her türlü saç dökülmesinde kullanılabilir.

Çok sayıda tüysü saç teli olanlarda da saç tellerini kalınlaştırarak, saçlı bir görüntüye sahip olmaya yardımcı olur. Hastalık kaynaklı saç tedavilerinde, bazı kaş ve sakal sorunlarında, metabolik saç dökülmelerinde de etkileri gözlemlenmiştir.
Tedavinin ilk etkisi saç dökülmesinin azalarak durması olarak gözlemlenir. Saçlanma 6. aydan itibaren görülmeye başlanır. Ancak iyileşme ve saçlanma süreci 1 yıla kadar devam eder.

ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME

Ücretsiz ön görüşme talebinizi iletmek ve daha fazla bilgi almak için form doldurun. Uzmanlarımız sizi arasın!

HEMEN BAŞVUR

ACell + PRP Hangi Hastalıklara Karşı Uygulanabilir?

  • Hastalık kaynaklı saç tedavilerinde,
  • Kaş ve sakalda sorun yaşayanlarda,
  • Metabolik saç dökülmelerinde uygulanan bir tedavidir.

ACell + PRP Tedavisinin Etkileri Ne Zaman Görülür?

ACell + PRP tedavisinin ilk etkisi saç dökülmesinin azalarak durması şeklinde gözlemlenir. Saçlanma 6. aydan itibaren görülmeye başlanır. Ancak iyileşme ve saçlanma süreci 1 yıla kadar devam eder.

Kısacası bu yöntem erken dökülme dönemlerinde önleyici bir tedavidir.

Saç ekimi sırasında kullanıldığında ise olumlu sonuçlar verdiği gözlemlenmiştir.